THAJSKO - Dovolenka na jachte

Prejsť na obsah

THAJSKO

THAJSKO - Andamanské more
Krajina úsmevov, dobrosrdečnosti, nízkych cien, nádherných pláží, chutnej a zdravej kuchyne, masáží, potápania... Toto je Thajsko! Thajsko je dostupná exotická lokalita, kde nájdete úplne všetko! Od rušných turistických miest a vyhlásených beachparty až po opustené zátoky a pláže, kde nestretnete vôbec nikoho. Môžete tu podnikať výlety na ostrovy i do vnútrozemia, alebo si len jednoducho relaxovať na masáži a dobre sa najesť. Thajsko je ideálne miesto pre exotickú dovolenku.
Andamanské more s ostrovom Phuket, ako východiskovým miestom pre plavby v tejto oblasti, je  pre jachtárov veľmi obľúbená destinácia. Yacht Haven marína sa nachádza na severe ostrova v chránenom kanáli medzi ostrovom a pevninou. Treba tu dávať pozor na prílivové prúdy. V Andamanskom mori dosahuje maximálny rozdiel medzi prílivom a odlivom až 3 metre! Marína Yacht Haven má ideálnu polohu na návštevu zátoky Phang Nga a oblasti Krabi. Na západnom pobreží Phuketu nájdete niekoľko pekných zátok vhodných na kotvenie. Všeobecne v Thajsku platí, že čím viac k pobrežiu, tým kalnejšia voda! Ideálna dĺžka plavby je 10 dní. Dovolenka sa často kombinuje s následným pobytom v hoteli na Phukete alebo návštevou budhistických chrámov vo vnútrozemí a samozrejme návštevou Bangkoku.

Počasie a podnebie
Klíma je tropická, celoročne s teplotami vzduchu aj vody okolo 30°C. Thajsko leží v monzúnovej oblasti, mimo oblasti výskytu tropických búrok. Ideálne obdobie na jachting v Andamanskom mori je od decembra do konca apríla. Vtedy je najsuchšie obdobie s najlepšími podmienkami na jachting.

Jachting v Thajsku možno odporučiť
    • Mladým ľuďom, ktorí si tu nájdu nočné kluby, plážové party, bary v meste aj na pláži... všade to žije!
    • Deti si tu nájdu mierne a teplé more, pieskové pláže, kratšie preplavby a samozrejme slony!
    • Potápači vďaka relatívne malým hĺbkam nájdu koralové útesy blízko od brehu. Život pod vodou je veľmi bohatý. Nezabudnite si šnorchel!
    • Seniori si môžu vychutnávať masáže priamo na pláži, dobre sa najesť za rozumné ceny, alebo využiť kvalitné a moderné zdravotníctvo!

Kam sa plaviť
Phang Nga
Oblasť Phang Nga (James Bond Island). Tu sa vlievajú do mora rieky, ktoré sfarbujú vodu jedinečným zeleným odtieňom. Táto oblasť je známa krásnymi vápencovými skalami, ktoré tu vytvárajú jedinečnú panorámu. Similanské a Surinské ostrovy, nachádzajúce sa severne od Phuketu, majú potápačské lokality patriaci medzi tie najlepšie na svete s neobývanými ostrovmi a priezračným morom. Tu budete úplne sami...

Ko Phi Phi
Ko Phi Phi sú dva vápencové ostrovy patriace do provincie Krabi. Na Ko Phi Phi Don leží centrum všetkého diania na ostrovoch. Nájdete tu množstvo reštaurácií, hotelov, masážnych salónov... Uličky sú cez deň plné turistov. Večer začína nočný život. Alkohol tečie všade prúdom a bary sa zatvárajú až ráno. V okolí Phi Phi je niekoľko naozaj nádherných lokalít na potápanie. Objavte Bida Nai a Bida Noi alebo vrak King Cruiser.
Ko Phi Phi Leh je menší a neobývaný ostrov, ale patrí k tým najkrajším na svete. Kotví sa v zátoke Maya Bay, ktorú preslávil film Pláž s Leonardom Di Caprio. Cez deň je tu veľmi rušno, ale keď prídete večer a strávite tu celú noc, budete mať možnosť zažiť a nasať atmosféru tohto úžasného miesta.  
Ko Lantra
Tento ostrov je orientovaný na turistov, ale v porovnaní s rušným Phuketom je to predsa len menej rušné miesto. Nájdete tu pláže, bary, diskotéky....
Ko Ngai, ko Kradan a ko Muk môžeme tiež pomenovať ostrovy pláží. S katamaránom máte  úplnú slobodu pohybu až tesne k pláži a väčšinou tu budete kotviť sami. Na západe ostrova Ko Muk nájdete atrakciu ostrova „hong“, čo je niečo ako diera v ostrove. Do tohto „Hong“ sa dostanete na gumáku. Na konci jaskyne je biela pláž a pár stromov. Mystické uzavreté miesto obkolesené vysokými skalami.
Ko Rok
Ostrovy Ko Rok sú dva. Rok je jedným z mnohých Thajských národných parkov, kde sa platí vstupné. Cez deň je toto miesto rajom potápačov a šnorchlistov hlavne kvôli kryštálovo čistému moru.
Tarutao
Národný park Tarutao sa nachádza pri hraniciach s Malajziou. Jediným turistickým ostrovom je Ko Lipe. Na Ko Lipe to žije. Je to nové turistické miesto v tejto lokalite. Avšak pláže na Ko Lipe a okolitých ostrovoch vám pripomenú viac  Seychely ako Thajsko. Na krásnych bielych plážach môžete vidieť obrovské žulové kamene. Čaká vás tam šnorchlovanie a potápanie na bielych plážach.
Created with WebSite X5
Návrat na obsah