SEYCHELY - Dovolenka na jachte

Prejsť na obsah

SEYCHELY

SEYCHELY - Indický oceán
Azúrové more, piesočnaté pláže s kokosovými palmami a korytnačky, to všetko sú Seychely. Seychely sú jedným z najkrajších exotických miest na svete. Na mnohých ostrovoch a vo väčšine zátok nie je takmer žiadna civilizácia - len vy a opustené piesočnaté pláže. Seychely sú vhodné na rekreačný jachting vďaka prevažne stredne silnému vetru a nízkym vlnám.

Počasie a podnebie
Seychely ležia mimo oblasť obvyklého výskytu tropických búrok. Hurikány sa im vyhýbajú. Jediné, čo sa tu mení, je smer pasátových vetrov. Zhruba od novembra do konca marca prevláda severozápadný vietor. Teplota vzduchu je 29°C a teplota vody je 28°C. Od mája do konca septembra fúka silnejší juhovýchodný pasát, zrážky sú minimálne, teplota vzduchu je 28 °C a teplota vody je 27 °C. Apríl a október sú bezveterné mesiace vhodné aj na motorový jachting.

Jachting na Seychelách možno odporučiť
    • Ľuďom, ktorí majú radi exotiku. Seychely sú vhodným miestom na dovolenku počas celého roka.
    • Rekreačným jachtárom pre ideálne podmienky na rekreačný jachting vďaka prevažne stredne silnému vetru a nízkym vlnám.
    • Rodiny s deťmi si tu nájdu veľa piesočnatých pláží s možnosťou kúpania sa a šnorchlovania.

Kam sa plaviť
Najnavštevovanejšia oblasťou, ktorá je pre jachting po ostrovoch Seychely ako stvorená, je okolie ostrovov Mahé, Praslin a La Digue. Ideálna dĺžka plavby je 10 dní, počas ktorých je možné pozrieť sa na tie najkrajšie a najzaujímavejšie miesta.
Mahé
Mahé je hlavný ostrov seychelského súostrovia. Marína Eden sa nachádza len 5 km od medzinárodného letiska. Anse Royale, kde je možné kotviť z východnej strany Mahé, je útesmi lemovaná lagúna s piesočnatou plážou a kokosovými palmami. Z juhozápadnej strany sa nachádza zátoka Baie Lazare (Anse Lazare).
Praslin
Severovýchodne od Mahé sa nachádza nádherný ostrovov - Praslin. Na Prasline je v zátoke Baie Sainte Anne malá marína. V prístave je možné doplniť zásoby, načerpať vodu alebo si  urobiť výlet po ostrove lacnou miestnou dopravou. Národný park Vallée de Mai treba určite navštíviť kvôli endemickým palmám a krásnemu výhľadu na celý ostrov. Celé južné pobrežie je pre jachtárov nehostinné. Jediné miesto na denné kotvenie je Grand Anse. Na ostrove Praslin sa nachádza jedna z najkrajších pláží na svete. Piesočnatá pláž so žulovými kameňmi každého na prvý pohľad uchváti. Na rozdiel od iných pláží nemá Anze Lazio chránené koralové útesy.
Curieuse
Na ostrove nájdeme národný park so suchozemský korytnačkami obrovskými, nádherný prales, piesočnaté pláže... Korytnačky obrovské sú jednou z dvoch najznámejších atrakcií, ktorými sú Seychely preslávené. Oblasť Curieuse je vhodná na kotvenie a je výborným východiskovým bodom pre podnikanie výletov na okolité ostrovy, ako napríklad Arid alebo Cousin.
Aride, Cousin a Sainte Anne
Ďalšie národné parky sú na ostrovoch Arid a Cousin. Odporúča sa robiť sem denné výlety. V národných parkoch sa platí vstupné.
La Digue
Najkrajší ostrov Seychely. Nájdete tu druhú najznámejšiu atrakciu na Seychely - obrovské žulové kamene, ktoré v takejto podobe nenájdete nikde inde na svete. Na východnej strane ostrova sú zátoky vhodné na kotvenie. Najkrajšou z nich je Coco Bay. Jediný možný prístup je z mora, takže tu nestretnete ani jedného turistu. Na západnej strane La Digue leží malý prístav La Passe, ktorý je hlavným „mestom“ ostrova. Je tu miesto pre pár lodí. Kotví sa ako v Grécku s vyhodenou kotvou zadom lode k brehu. Dá sa dočerpať voda. Elektrina nie je k dispozícii. Dopravný prostriedok na ostrove je bicykel za pomerne rozumnú cenu. Za pár hodím sa dá prezrieť celý ostrov. Toto je miesto, kam sa človek vracia...
Coco Island
Tu zažijete najkrajšie šnorchlovanie na Seychely. Je to malý ostrov vhodný na denné výlety. Podmorská fauna je tu bohatá na veľké množstvo farebných rýb.
Severnejšie od Coco Islandu leží súkromný ostrov Grande Soeur, kde sa dá kotviť a užiť si kúpanie na krásnych plážach. Vstup na ostrov nie je povolený.
Silhouette
Severozápadne od Mahé narazíte na hornatý a veľmi výrazný ostrov. Príroda na ostrove je úplne iná, ako na ostatných ostrovoch a rozhodne stojí za to, ju vidieť. Je potrebné vopred získať povolenie na vstup.
Created with WebSite X5
Návrat na obsah